• Испрати е-маил info@lanrfid.com

Флексибилни ткаенини UHF Перење Таг

Краток опис:

Product introduction: Brand Name: SUNLANRFID Model: UHF Material: Fabric Application: Laundry industry Certificates: ISO 9001-2008, SGS, BV MOQ: 500pcs Sample: free exclude freight Specification Name Flexible Fabric UHF Laundry Tag RFID Standard ISO/IEC 18000-6 Type (EPC Gen2) Size & Weight 70x15x1.70mm Chip Type Impinj Monza 4QT EPC Memory 128 bits User Memory 512 bits Reading Range 902-928 MHz 3.0-5.0m 865-868 MHz 3.0-5.0m Tagging Sewing,Inser...


детали за производот

Тагови производ

Воведувањето на производот:
Бренд име: SUNLANRFID
Модел: UHF
Материјал: ткаенини
за аплицирање: Перење индустрија
Сертификати: ISO 9001-2008, SGS, Б.В.
MOQ: 500pcs
Примерок: слободни исклучи товарни

спецификација
име

Флексибилни ткаенини UHF Перење Таг

РФИД стандард

ISO / IEC 18000-6 Тип (КЕП Gen2)

Големина и тежина

70x15x1.70mm

чип Тип

Impinj Монца 4QT

ЕПС меморија

128 битови

пристап меморија

512 бита

читање Опсег

902-928 MHz

3.0-5.0m

865-868 MHz

3.0-5.0m

тагирање

Шиење, Insert, топла печат

Проценето Доживотна

200 циклуси на миење или 3 години, кое се случи прво

апликација

До 200 циклуси на миење или хемиско чистење за употреба во било која апликација за менаџмент на перење болница, хотел, СПА, пензионерски дом, спортски клуб и постелнина РФИД.

Нашата компанија

Основана во 2006 година, Шенжен Sunlanrfid технологија копродукции, Ltd опфаќа повеќе од 6800 ㎡ во Dongguan High-Tech индустриска зона, посветени на производство на Безконтактни Смарт картичка, контакт IC картичка, смарт Tag, апликација Prelam, етикети, итн добро опремена со најнапредните работни машини: Германија Хајделберг CMYK Четири боја офсет машина за печатење, пет боја офсет машина за печатење, независни Кочан обврзувачка департментот, 38 полно Автоматско апликација производствени линии, целосна автоматска удирање машина, целосна автоматска Laminator, Способен за производство на 10 милиони картички и 12 милиони апликација месечно. Добро опремени машини, стручните работници и строги КК да се обезбеди на нашите квалитетни производи! 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    
    WhatsApp Онлајн Chat!